II Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi GWOR 2017

II Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi GWOR 2017

W dniach 13–14 września w Zakopanem odbyła się objęta przez nas sponsoringiem II Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi GWOR 2017. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli miejskich przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, lokalnych samorządów, świata nauki oraz firm działających w szeroko rozumianej branży wod-kan.

Read More
Jesteśmy Srebrnym Sponsorem II  Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi

Jesteśmy Srebrnym Sponsorem II Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi

We wrześniu w Zakopanem odbędzie się II edycja Konferencji Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi, która dostarczy bieżących informacji na temat zarządzania wodami opadowymi i roztopowymi, zobowiązań Polski wobec Unii Europejskiej w obszarze gospodarki wodnej. Podczas Konferencji organizowanej przez Wydawnictwo Inżynieria nie zabraknie również tematów poświęconych retencjonowaniu i oczyszczaniu wód opadowych. Kluczowym tematem, do którego powracać będą eksperci zgromadzeni w Zakopanem będzie, tak ważna dla branży wod-kan, nowelizacja ustawy Prawo wodne.

Read More
Odwiedziliśmy wodociągi w Kopenhadze

Odwiedziliśmy wodociągi w Kopenhadze

Wraz z przedstawicielami warszawskiej Veolii, pojechaliśmy do Kopenhagi obejrzeć zbudowane przez tamtejsze firmy systemy wspierające lokalizację wycieków wody. System oparty jest o najnowocześniejsze technologie, między innymi zastosowano rejestratory Permanet+, które codziennie informują o sytuacji na sieci. Warto podkreślić, że między innymi dzięki wdrożeniu tego systemu oraz zastosowaniu wielu innych procedur, wodociągi Kopenhaskie osiągnęły poziom 5% strat wody.

Read More
Kowno rozbudowuje monitoring, Wilno po pierwszej prezentacji

Kowno rozbudowuje monitoring, Wilno po pierwszej prezentacji

siteicon raleksasvandenys

W okresie 18-19 października, nasza firma wraz z zaprzyjaźnioną firmą Raleksas (Litwa), przeprowadziła drugi etap rozbudowy monitoringu sieci wodociągowej w Kownie. Miasto zyskało kolejną strefę pomiarową, opartą na rejestratorach Cello. Mamy nadzieję, że wodociągowcy z za naszej granicy, nie poprzestaną na obecnym etapie i przeprowadzą kolejne rozbudowy.

Read More
Sprzęt Złotego Runa na dożynkach w Środzie Wielkopolskiej.

Sprzęt Złotego Runa na dożynkach w Środzie Wielkopolskiej.

W sobotę 3 września, nasi przyjaciele z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji, prezentowali podczas corocznych dożynek gminnych, sprzęt i armaturę wodociągową, z którymi każdego dnia mają do czynienia. W śród sprzętu widocznego na zdjęciu, można dostrzec dostarczony przez naszą firmę Geofon X-mic, dzięki któremu bardzo precyzyjnie można zlokalizować miejsce awarii. Dodatkowo co uważniejszy obserwator odnajdzie kilka rejestratorów szumu Permalog +.

Read More
loading